SEKTÖRDE 36. YIL
  • Adres
  • Sanayi Mah. 60075 Nolu Cad. No:11
  • info@goktasisi.com.tr
  • (0342) 323 44 11
  • Hafta İçi - 08:00 - 18:00
  • Pazar Kapalı

Kızgın Yağ Kazanı Ne İşe Yarar?

Sanayi sektöründe birçok alanda üretim süreci için yüksek sıcaklığa ihtiyaç vardır. Bu ısı enerjisinin elde edilebilmesi için de genellikle su buharından yararlanılmaktadır. Su buharını elde edebilmek amacıyla katı, sıvı ya da gaz yakıtların kullanılması mümkündür. Ancak bu sürecin en önemli noktası sıcaklık yükseldikçe artan basıncın dengelenebilmesidir. Su buharı kazançlarında belirli bir sıcaklık noktasının üzerindeki basınç yükseklikleri dengelemek yüksek maliyet gerektirmektedir. Bu durumda emniyetli bir şekilde ve uygun maliyetle buhar elde etmek amacıyla farklı cihazların kullanılmasının önünü açmıştır. Bu durum aynı zamanda kızgın yağ kazanı ne işe yarar sorusunun cevabını oluşturmaktadır.

Kızgın Yağ Kazanı Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Kızgın yağ kazanı ne işe yarar sorusunu su buharı ve basınç ilişkisi çerçevesinde açıklamak mümkündür. Sıcaklık seviyesinin 300 dereceden yüksek olması beklenen üretim süreçlerinde kullanılan kızgın yağ kazanları atmosferik basınçta istenen sıcaklığın elde edilmesini mümkün hale getirmektedir. Bu kazanlarda ısı taşıyıcı akışkan olarak kullanılan termik yağlar 300 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda dahi fiziksel ve kimyasal özelliklerini kaybetmemektedir.

Kızgın Yağ Kazanı Ne İşe Yarar ve Avantajları Nelerdir?

Kızgın yağ kazanı ne işe yarar sorusu kadar avantajları da merak edilmektedir. Her şeyden önce kızgın yağ kazanları ile daha yüksek sıcaklığı güvenli bir şekilde elde etmek mümkündür. Ayrıca su buharı kullanılan sistemlerdeki kireç bağlama ve korozyon problemleri yağ kazanlarında görülmemektedir. Bu durum da kazanın bakım maliyetini düşürmekte ve verimliliği olumlu etkilemektedir. Tam silindirik ya da üç geçişli olabilen kızgın yağ kazanlarımızda sıcaklık kontrolü kolaydır. Yüksek bir verimle ve sık bakım gerekmeksizin uzun süre bu kazanları kullanmak mümkündür.


Whatsapp Destek

Göktaş Isı

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?